2024. Január. 14.

Jótékonysági koncert és kiállítás

2023. december 3-án, a Szigetmonostor Faluházban került megrendezésre az Alapfokú Művészeti Iskola egyik legfontosabb eseménye, az Adventi Jótékonysági koncert és kiállítás.
Jótékonysági koncert és kiállítás

2023. Október. 16.

Zene világnapja Szigetmonostoron

A szigetmonostori zöldsziget általános iskolában október 4. én tartotta a Zene Világnapi műsorát a művészeti munkaközösség új tagja: Mészáros Tibor népi hegedű tanár.
Zene világnapja Szigetmonostoron

2023. Október. 12.

A Képzős művészetis diákok Papírszínház előadáson voltak a Faluházban

Amikor a könyvtárban megláttam az Országos Könyvtári Napok programjait felsorakoztató plakátot, rögtön kiszúrtam magamnak és diákjaimnak a Papírszínház című délutáni eseményt.
A Képzős művészetis diákok Papírszínház előadáson voltak a Faluházban

2023. Október. 10.

2023. október 4. Az állatok világnapja

Rögtönzött kiállítás a pócsmegyeri telephelyünkön.
2023. október 4. Az állatok világnapja

2023. Október. 04.

Zenei jutalom-kirándulás

2022 szeptemberében - egy régi hagyományt fölelevenítve - minden zeneiskolás tanítványunk kapott egy Koncert - Táncelőadás - Kiállítás naplót, ezzel is buzdítva őket, hogy tanév közben minél több művészeti eseményen vegyenek részt
Zenei jutalom-kirándulás

2023. Szeptember. 12.

A Diákalkotók X. Országos Tűzzománc Biennáléján különdíjasunk lett Molnár Simon!

A Diákalkotók X. Országos Tűzzománc Pályázatára idén 10 műhelyből 108 pályamű érkezett.

Hangszer-és táncbemutató

Mint minden évben, idén is tartottunk Pócsmegyeren 1. és 2. osztályos tanulóknak, Szigetmonostoron 3.-8. osztályos tanulóknak hangszer-és táncbemutatót.
Hangszer-és táncbemutató

Zöldellő Táncgála Szigetmonostoron

Május 8.-án tartottuk a Művészeti Iskola szigetmonostori telephelyén a Zöldellő Táncgálát.
Zöldellő Táncgála Szigetmonostoron

Koncert- és operalátogatások, zenei kirándulások a 2022-23-as tanévben

2012 október 3-án - az előző tanévben megtelt Koncert-naplók jutalmazásaként - szerveztünk egy budapesti zenei kirándulást: három Hangszerész műhely munkájának megismerése után Bizet: Carmen című operáját néztük-hallgattuk meg az O
Koncert- és operalátogatások, zenei kirándulások a 2022-23-as tanévben

2023. Május. 15.

Frissen, tavasszal kiállítás Szigetmonostoron

2023. május 7-én vasárnap egy felemelő programban lehetett részünk a Szigetmonostor Faluházban.
Frissen, tavasszal kiállítás Szigetmonostoron

2023. Február. 28.

III. Szentendrei Minősítő Fuvolaverseny

Február 17- én került megrendezésre a III. Szentendrei Minősítő Fuvolaverseny, ahol iskolánk tanítványa, Kökény Jázmin remek eredményt ért el
III. Szentendrei Minősítő Fuvolaverseny

2023. Február. 28.

Dunakanyari Ifjú Muzsikusok XVI. Kamarazenei Találkozója

Kodály Zoltán gondolat mentén rendeztük és nyitottuk meg a 2023. évi ifjú muzsikus találkozót.
Dunakanyari Ifjú Muzsikusok XVI. Kamarazenei Találkozója

2023. Február. 07.

Ifjú Muzsikusok találkozója 2023.

Idén 16. alkalommal kerül megrendezésre Tahitótfaluban a Dunakanyari Ifjú Muzsikusok Kamarazenei Találkozója.
Ifjú Muzsikusok találkozója 2023.

2023. Január. 11.

Adventi hírnökök a művészeti iskolában

2022. adventje sokszínű programokkal telt művészeti iskolánkban.
Adventi hírnökök a művészeti iskolában

2023. Január. 11.

Advent a szigetmonostori művészeti iskolában

2022-ben is színes műsorral készültek a szigetmonostori művészeti iskolai tanárok, növendékeik.
Advent a szigetmonostori művészeti iskolában

2022. December. 05.

Népdal Ki Mit Tud a Zöldszigetben

2022. november 22-én kedden tartottuk a Zöldsziget Körzeti Általános Iskolában a hagyományosnak mondható népdaléneklési versenyt.
Népdal Ki Mit Tud a Zöldszigetben

2022. Május. 03.

Rézfúvós verseny

2022. április 13-án Gödön került megrendezésre a VII. Pest Megyei Rézfúvós Verseny, melyen szigetmonostori tanítványaink is megmérettették tudásukat.
Rézfúvós verseny

2022. Május. 02.

Ifjú Muzsikusok XV. Kamarazenei Találkozója

Egy év kihagyás után, április 9-én szombaton délelőtt a Népházban hét Zeneiskola ifjú muzsikusait láttuk vendégül, akik különböző hangszer-összeállítású, és változatos létszámú kamarazenei produkciókkal érkeztek hozzánk a Du
Ifjú Muzsikusok XV. Kamarazenei Találkozója

2022. Március. 28.

Dunakanyari Ifjú Muzsikusok Kamarazenei találkozójaTahitótfalun

2022 áprilisában, egy év kihagyás után rendezi meg iskolánk, a Tahitótfalui Pollack Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a dunakanyari alapfokú művészeti iskolák zenei találkozóját.
Dunakanyari Ifjú Muzsikusok Kamarazenei találkozójaTahitótfalun

2022. Március. 28.

A művészeti iskola eseményei Szigetmonostoron

Tűzzománcosok kiállítása a szigetmonostori és Dunakanyari Kézműves Kiállítás és vásár a Faluházban