Vissza a Zeneiskola cikkek oldalra

Kreatív fuvolaverseny

Az idén első alkalommal rendezték meg a Kreatív Fuvolaversenyt, melyet Dudinszky Nóra fuvola tanárnő hívott életre. A verseny online zajlott, videót kellett küldenünk. A kiírás nagyon sokrétű feladatokat tartalmazott. Adott kottából kellett választani egy etűdöt, ahhoz történetet kitalálni, lerajzolni maximum három rajzban, majd elmesélni a történetet, utána pedig miközben fuvolán eljátsza a gyermek az etűdöt, bevágni a rajzokat. A gyerekekről készült fotó is kreatív kellett,hogy legyen. Összesen 114 videó érkezett az országból, egy pedig Norvégiából.

A mi iskolánkból két lelkes tanuló indult: Solymos Napsugár (11) és Mocskonyi Manka (8). Felkészítő tanáruk:Kubusné Verhás Virág

A verseny még nem zárult le, eredményt még nem tudunk, de nagyon szurkolunk a lányoknak.

Munkáik megtekinthetők a youtube Kreatív Fuvolaverseny csatornáján, ahol szavazni is lehet rájuk, ha tetszik.

Kubusné Verhás Virág fuvolatanár, a versenyzők felkészítő tanára

Köszönjük a támogató szavazatokat!

Iskolavezetés