• Intézményvezető: igazgato@pollackmihalyiskola.hu

Bravúros győzelem a Dunabogdányban szervezett Első nyelvi játékok című versenyen

Jó hangulatú, izgalmas versenyen vettek részt diákjaink november 22-én Dunabogdányban.

Öt háromfős csapattal érkeztünk: kilencen ötödikesek, hatan hetedikesek. Mindannyian rendszeres és lelkes szereplői a nívós iskolai és községi rendezvényeknek, olyan gyerekek, akik szeretik és jól ismerik a magyar nyelvet.

Dunabogdány, Pomáz, Tahitótfalu és Visegrád legkiválóbb tanulói, mintegy 31 csapat mérkőzött meg egymással. Közmondások, szinonimák, rejtvények, szókincset mérő feladatok özöne várta a kicsiket és a nagyokat.

Az eredményhirdetés óriási örömöt hozott a számunkra: a 7. B osztály egyik csapata, Dénes Manka, Bónyai Áron és Varga Ákos első helyen végzett! Remekül helytálltak a többiek is, teljesítményükkel nagyon elégedettek vagyunk!

Napjainkban talán még aktuálisabbak Kölcsey Ferenc szavai, zárjuk tehát évvel ezt a remek rendezvényt:

Idegen nyelveket tudni szép, a hazait pedig lehetségig mívelni kötelesség.

Lintner Andrea és Matus Klára

felkészítő tanárok

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic