Karácsonyi ajándékgyűjtés a moldvai csángómagyar gyerekeknek

Évek óta ajándékozza meg a tahitótfalui iskolai közösség karácsonykor a moldvai csángómagyar Gyerekeket!

Idén is elfogadtuk a KEMCSE (Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarokért Egyesület) felkérését.

Jolanda Willemse az egyesület elnöke jött el holland férjével, Tonnal az ajándékokért, amiket visznek Lészpedre, Diószénre, a Moldvában élő "magyar testvérkéknek".

Köszönöm Kollégáimnak, a Gyerekeknek és a kedves Szülőknek, Dr. Sajtos Sándor Polgármester úrnak és az önkormányzatnak, valamint a tahitótfalui polgároknak a segítséget!

Köszönjük Babcsányi Boglárka fellépését, a csodás moldvai népdalokat a Zöldsziget Körzeti Általános Iskolából!

Köszönöm, hogy a Danubia Tv rögzítette az eseményt!

Zakar Ágnes intézményvezető, szervező

Tisztelt Intézmény Vezető!

Kedves Tanárok és Gyerekek!

A Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarokért Egyesület és a Moldvai Csángó Gyermekek nevében, szeretném megköszönni a karácsonyi csomagok gyűjtéséhez a nagylelkű adományotokat.

A Ti segítségetekkel egyetlen magyarul tanuló csángó kis gyermek sem maradt ajándék nélkül.

Köszönöm hogy ebben a nehéz gazdasági helyzetben is mellettünk álltatok és támogattatok bennünket.

A  moldvai csángó gyermekek számára fontos hogy tudjanak az anya országról s hogy mi sosem hagyjuk őket cserben.

Köszönjük hogy kitartottatok mellettünk sok-sok éve már és reméljük hogy a jövőben is számíthatunk a segítségetekre.

Isten Fizejse.

Jolanda Willemse