Pályaválasztási nap

Videó

Pályaválasztási napot, este pályaválasztási szülői értekezletet tartottunk november 8-án a dunabogdányi és tahitótfalui általános iskola végzős diákjainak, szüleiknek, érdeklődőknek.

A pályaorientációs napot most már évek óta a Dunabogdányi Általános Iskolával karöltve rendezzük meg.

Idén szakmák bemutatkozása végzőseinknek Dunabogdányban zajlott, köszönjük Lévai-Tóth Zsuzsa igazgatóasszony és az Iskola meghívását!

Tahitótfalun Fábián Csaba kollégánk szervezett remek pályaválasztási vetélkedőt, sportversenyt a felsősöknek.

Köszönjük Neki és a vetélkedőt lebonyolító Kollégáknak a segítséget!

Alsósainknak jobbnál jobb rendezvények a cukrászat meglátogatásától a fodrász, kecskefarm látogatásán keresztül Magyarság Háza rendezvények interaktív játékokat rendeztek, de több osztályban zajlott süteménykészítés, sportvetélkedők, játékok, levezető kerékpározás.

Közben megérkezett a Rotary Szentendre Club népes küldöttsége, hogy átadják az októberi szigeti kerékpáros grande iskolánk részére gyűjtött adományt.

Dr. Cseri Miklós elnök úr megtisztelt bennünket részvételével, Tinusz Tamás, Hörömpő Zoltán, Várnai Zsófia köszöntötték az iskolát, és részt vett a rendezvényen a Rotary club programjának köszönhetően Magyarországon, Szentendrén élő, tanuló Marcela brazil cserediák is.

Köszönjük a Szentendre Rotary Club támogatását és Tinusz Tamás szervező munkáját!

Hét középiskola képviseltette magát, mutatkozott be az esti szülői értekezleten.

Köszönjük az értékes előadásokat

a Budapesti Gazdasági SZC Varga István Közgazdasági Technikumból

Kovács Dénes igazgatóhelyettesnek,

a pomázi Sashegyi Sándor Általános Iskola, Gimnáziumból Szikra Petronella igazgatóhelyettesnek,

a Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnáziumból Kerezsi Csaba intézményvezetőnek,

a Szentendrei II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnáziumból Molnárné Reskovits Zsuzsa intézményvezetőnek,

a Váci SZC Király Endre Technikum és Szakképző Iskolának Varga József intézményvezető helyettesnek,

a Váci SZC Petzelt József Technikum és Szakképző Iskolából Ott Adrienn osztályfőnöki munkaközösség-vezetőnek és a

BM SZC Újpesti Műszaki Szakközépiskolából Schilling Ferenc műszaki tanárnak!

Köszönöm G. Szalai István rendszergazda segítségét és a Danubia Tv felvételét.

Honlapunkon az iskolák prezentációi és a Danubia Tv felvétele is elérhető.

Zakar Ágnes intézményvezető

Pályaorientációs nap

November 8-án nyolcadikosaink Dunabogdányban vettek részt egy szakmákat bemutató napon. Külső helyszíneken: pékségben, étteremben, autószerelő műhelyben, gyógyszertárban és egyéb helyeken nézték meg a szakmák szépségeit.

Iskolánkban a többi felsős osztály számára vetélkedőkkel tettük érdekessé a napot. Volt képkirakó, activity, Tahitótfalu-kvíz, plakát készítés, földrajzi-kvíz. A gyerekek ügyessége és tájékozottsága sok feladatnál megmutatkozott és izgalmas megmérettetéseket láthattunk.

Ezek után a sportcsarnokban voltak sportversenyek az osztályok között. A sok gyerektől zengett a nagy terem, de a gyerekek komolyan vettek minden futamot.

Tartalmas és remek nap végére kialakult az osztályok közötti végeredmény. A nagy versengést végül a 6.b. osztály nyerte. A környezetvédelmi plakátokból az iskola aulájában kiállítást rendeztünk.

Fábián Csaba szervező

A pályaválasztási napon Dunabogdányba látogattunk el, ahol sok szeretettel vártak minket. Mindenki két programot választhatott, melyekre felnőtt kísérettel mentünk. Bepillantást kaphattunk a Forgó Étteremben a pincérkedésről, a gyógyszertárban a gyógyszer gyártásról és precizitás fontosságáról. A kollégisták jókedvvel meséltek a kollégiumi életről.  A két választott program között visszamentünk a Dunabogdányi iskolába, ahol frissen sütött pogácsákkal és vízzel vártak minket. Nagyon élveztük és köszönjük szépen, hogy kaptunk lehetőséget megismerni a különböző munkákat, szakmákat.

Este mentünk a Népházba megismerni a különböző iskolákat, technikumokat és szakközépiskolákat. Itt az iskolák igazgatói vagy igazgatóhelyettesei meséltek az iskolájukról. Köszönjük Lévay-Tóth Zsuzsa és Zakar Ágnes igazgatóknak, hogy megszervezte ezt a napot nekünk.

Kiss Csenge és Szakos Anna 8.a osztályos tanulók