• Intézményvezető: igazgato@pollackmihalyiskola.hu

Iskolások Hete a kecskeméti repülőbázison

A tavalyi tanév végén 2022. június 7-én került sor a Kecskeméti Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison egy emlékezetes rendezvényre, amelyen az idei két nyolcadik osztály vehetett részt Dr. Sajtos Sándor polgármester Úr és a Tahitótfalui Önkormányzat jóvoltából. A rendezvény egyik célja talán az volt, hogy betekintést nyerjenek a gyerekek a légibázis mindennapjaiba, ezáltal minél több gyermek válassza később hívatásának a repülést. A toborzás jól sikerült, hiszen az ország egész területéről érkeztek általános, és középiskolás korú gyerekek közel 700-an. A program rövid bemelegítéssel, reggeli tornával kezdődött, nagyszerű látvány volt ennyi fiatalt egyszerre mozogni látni. A programok közül talán az egyik legsikeresebb a kutyás bemutató volt, de forgószínpad-szerűen bemutatták belülről a különböző katonai járműveket, vadászrepülőket, teherautókat és tűzoltóautókat is. Szemtanúi lehettünk repülőgépek és helikopterek légi bemutatójának, valamint megismerkedhettek a gyerekek a fegyverek használatával is. A légibázis katonazenekarának trombitásai, dobosai is szórakoztatták a közönséget.

Egyetlen probléma talán a nagyon nagy meleg volt, amit Polgármester Úr sikeresen kezelt hűtőtáskájából elővett fagyikkal és kis üveg ásványvizekkel.

Köszönjük szépen még egyszer, hogy részesei lehettünk a Repülőnapnak!

Az idei 8.A és 8. B osztály tanulói, Gyarmathy Réka és Kovács László Zoltánné osztályfőnökök

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic