Pedagóguskirándulás 2022.

Pedagógus kiránduláson vettünk részt június 22-én Fábián Csaba kollégánk szervezésének köszönhetően.

Állomásaink a nógrádi vár, a nógrádi vadaspark és a Bánki-tó voltak. Csodálatos élményekkel gazdagon tértünk haza.

Nógrád vára – a magyar történelem ezeréves néma tanúja – messziről látható öregtornyával várja a távoli múltra kíváncsi látogatókat. Több török támadást élt át épségben a vár, majd villámlás okozta puskaporos robbanás áldozataként kapta meg mai romos formáját.

A Nemzeti Várprogram keretében bekerült a 2020-tól induló vár felújítási program 3. szakaszába.

A vadasparkban szarvasok, őzek, vadon élő állatok közelébe kerültünk, mely egyedi élményt nyújtott mindnyájunknak. Az élményt fokozta a kiváló idegenvezetői előadás a vadasparkról, lakóiról, és az ezt követő szabadtéri ebéd.

Délután Bánki-tó nyugalmával, tisztaságával üdítette fel a nagy melegben fürdőzni vágyó kollégákat.

Köszönjük a Váci Tankerületi Központ támogatását, a remek ebéd és az útiköltség térítését!

Köszönet Fábián Csabának a kirándulás megszervezéséért!

Remek volt!

Zakar Ágnes intézményvezető