Pedagógusnap Tahitótfalun

Éppen 70 éve ünnepeljük a Pedagógusnapot Magyarországon. Mi, akik több, mint 30 éve vagyunk a pályán, elmondhatjuk, hogy már sok mindent megéltünk a nevelés, a törvények, az elvárások és a kihívások terén az iskolában, egyértelműen a gyerekek szeretete tart mindnyájunkat a pályán.

Wekerdy Tamás a 21.század pedagógusáról ezt írta:

"A 21.századi tanár sok mindent tud, de amiben igazán járatos az a gyerek, a gyerekkel való bánásmód, a szociális érzék, a konfliktuskezelés."

Néha másképp érezzük, de ha a nagy pszichológus mondja, biztos igaz.

Tahitótfalun is megünnepeltük a Pedagógusnapot. Nem is akárhogyan!

Köszönet az önkormányzatnak, dr. Sajtos Sándor polgármesternek, hogy a Faluház csodás környezetében kaptunk lehetőséget az együtt létre. Művészeti iskolákkal közösségünk létszáma már 60 fő körülire duzzadt óraadókkal, segítőkkel, technikai dolgozókkal együtt.

Köszönet Béres Gabi művelődésszervezőnek a kemencés lángosért, a vendéglátásért, Mákó Miklósnak a szervezésért, és a művészeti iskolai Kollégáknak a remek zenei produkciókért!

Jó falatokkal, kellemes beszélgetéssel telt a Pedagógusnap.

Iskolánkból Tahitótfalu Pedagógusa díjat az idei évben: Vaczó Zoltán József kapta Kiemelkedő pedagógiai, osztályfőnöki munkájáért és kiváló iskolaszervező és innovatív tevékenységéért és tehetséggondozó munkájáért, mely díjat a Tahitótfalui Önkormányzat nevében Dr. Sajtos Sándor polgármester adott át Pedagógus napon. Gratulálunk Neki!

Az idei tanévben kiváló pedagógiai munkájáért igazgatói dicséretben részesült:

Bádonyi Kinga

Czuppon-Bunkóczi Tünde

Bereginé Deák Krisztina

Szűcs Kata Éva

Petrovity Sándor

Kiváló osztályfőnöki és iskoláért végzett munkájáért kapott dicséretet:

Magyarné Rátóti Katalin

Csereklyéné Szente Ildikó

Kiváló pedagógiai munkáját és a tankerületi továbbképzésen nyújtott nagyszerű teljesítményét köszöntük meg:

Kissné Dr Czárán Eszternek

Nagy Zoltánné Csillának

Kiváló szakmai munkájáért, színpadi produkciókért és a versenyekre felkészítésért kapott dicséretet:

Gyarmathy Réka

Kiváló szakmai munkájáért és a Pollack-gála, rendezvények nagyszerű produkcióiért:

Urbán Márton

Füzesséryné Bogár Szilvia

Kökényné Krafcsik Ibolya

Szokóné Pukli Gabriella

Miniszteri kitüntetésben részesültek:

Mákó Miklós, aki nyugdíjba vonulása alkalmából Pedagógus Szolgálati Emlékéremben részesült.

Matus Klára, a Miniszter elismerő oklevelét kapta, több éves kiemelkedő vezetői, pedagógiai munkájáért.

Lintner Andrea Apáczai-Csere János díjban részesült kimagasló nyelvtanári munkájáért, melyet a Vigadóban vehetett át Rétvári Bence miniszter úrtól.

Váci Tankerület dicséretét kapta a jövő nemzedékért végzett munkájáért:

Bartis Helga iskolapszichológus kimagasló  iskolai lelkigondozó tevékenységéért, kiemelkedő munkaközösségvezető munkájáért és a társszervekkel való együttműködés koordinálásáért

Princzné Bérczi Kriszta pedagógiai asszisztens az iskoláért végzett kiemelkedő mindenre kiterjedő munkájáért, kreatív iskolát szépítő tevékenységéért és kimagasló pedagógiai asszisztensi munkájáért

Gratzl Erika zongoratanárnő kimagasló zenetanári munkájáért, rendezvényeken nyújtott kimagasló teljesítményéért és az operalátogatások szervezéséért

Rebe Attila zenetanár kiemelkedő szakmai munkájáért, versenyekre való felkészítésért.

Gratulálunk Nekik!

Iskolavezetés