Szentendre Térségének Népdalversenye

Iskolánk több szereplővel nevezett be a nagy hagyományú térségi népdalversenyre.

A verseny színvonalát minősítette a bíráló zsűri, Kossuth-díjas, érdemes művészek, fiatal népzenét tanító kolléga: Eredics Gábor, Petrás Mária, Száva Borbála.

2 év kihagyás után került megrendezésre a verseny Szentendrén 2022. április 1-jén, melyre az 5. b osztályból nagyon lelkes, népdalt szerető lányokat indítottam. Mellettük kiváló népdalénekesek is indultak iskolánkból a megmérettetésen.

A legnagyobb öröm volt a felkészítés időszaka, amikor a lányok dala bezengte az iskola folyósóját. Az odaadó, vidám, énekelni szerető lánycsapatnak a dalolása vidám perceket okozott az iskola dolgozóinak is. Kinyílt az iroda ajtaja, a bejárati ajtóban csendben megjelentek a kíváncsi gyerekek, kollégák, takarítónénik, hogy hallják és nézzék a moldvai dalokból álló népdalcsokrot és az egyéni előadásokat is.

A nagyon színvonalas versenyen az alábbi eredmények születtek:

Bronz minősítés: Nagy Jázmin 8.b, felkészítő: Kökényné Krafcsik Ibolya

Bronz minősítés: Dénes Manka Felkészítő Gyarmathy Réka.

Ezüst minősítés: Balla Bodza, Bagi Kincső, Hibbey Bíborka

Arany minősítés: Kiss Hunor felkészítő tanár: Kissné Dr. Czárán Eszter

Arany Fülemüle díjat kaptak csoportos kategóriában: Bagi Kincső, Balla Bodza, Dénes Manka, Hibbey Bíborka 5.b osztályos tanulók. Felkészítőjük: Gyarmathy Réka

Gratulálunk a szép eredményekhez a szereplőknek és felkészítő Tanáraiknak!

Gyarmathy Réka énektanár, Iskolavezetés