A  Magyar kultúra napján iskolánkba látogatott a Pomázi Tűzoltó zenekar.

A gyerekek érdeklődve figyelték a hagyományőrző egyenruhában masírozó zenészeket.

A Pomázi Tűzoltózenekar egy pályázaton nyert a fúvószene népszerűsítésére támogatást, "Vezényeltél már tűzoltózenekart?" címmel, aminek a keretében 12 iskolába látogatnak el, köztük a mienkbe is, Tahitótfaluba.

Céljuk, a 7-12 évfolyamos tanulók között a kevéssé ismert fúvószenekar és a fúvóshangszerek megismertetése, ezen belül a fúvós menetzenekar - kvázi katonazenekar - bemutatása, rövid története, kialakulása, természetesen a repertoárukban szereplő magyar és nemzetközi fúvós indulókkal, egy-két ismert polkával színesítve, e két műfajról is ejtve pár mondatot.

Halák Miklós karmester  bemutatta a hangszercsoportokat. A különböző hangszereket egyenként is megszólaltatták a zenészek, és válaszoltak a gyerekek által feltett kérdésekre is.

A tartalmas előadás után a gyerekek vastapsa kísérte az elvonuló fúvószenekart. Köszönjük ezt a tartalmas zenei élményt!

Mákó Miklós Alapfokú Művészeti Iskola intézményegység-vezető