Az 1956-os forradalom és szabadságharcra emlékeztünk az iskolában

1956-os forradalom tiszteletére az iskolában csodálatos ünnepélyt varázsoltak a Gyerekek a színpadra.

Köszönet érte a Szereplőknek, a 7. évfolyam tanulóinak és felkészítő Tanáraiknak Gratzl Erikának, Kovács Juditnak, nagy köszönet Gyarmathy Rékának a szép műsorért és Princz Krisztának a csodadíszletért!

-Miért vagyunk ma ünneplőbe öltözve? - kérdésemre egy 6-7 évestől a válasz:

-Hőseinkre emlékezünk. Megadjuk a tiszteletet.

A mi nemzeti ünnepeink forradalmak, győztes forradalmak:

1848. március 15. és 1956. október 23.

Céljukat elérő forradalmak, melyeket külső hatalmak győznek le: 1849-ben a Habsburg birodalom az orosz cár segítségével,1956-ban a Szovjetunió fojtja vérbe a magyar szabadságharcot.

A szabadság, hazaszeretet, nemzeti öntudat megtanítása a mai gyerekeknek, főleg a nagyobbaknak, egy külön kihívás.

Ehhez nagy segítséget nyújthat a családi hozzáállás, történetek átadása mellett egy kortársak által előadott forradalmat felidéző előadás.

Ilyen volt a mienk a tahitótfalui iskolában 2021. október 22-én!

A műsort az alsó-, felső tagozatnak és este a községi ünnepélyen adták elő Tanulóink.

Köszönjük szépen!

Zakar Ágnes, intézményvezető