Határtalanul honismereti verseny

Huber Alexandra 7.a osztályos tanuló nagy sikerrel vett részt a Határtalanul honismereti versenyben. (Köszönjük Papp Judit osztályfőnöknek a pedagógusi regisztrációt!)

A versenyben 1300 gyermek vett részt, Alexandra országos 7. és megyei 7. helyezést ért el.

Az Országos Honismereti Tanulmányi Verseny célja: az általános magyar műveltség, a hazaszeretet és a nemzeti összetartozás gondolatának fejlesztése, Hazánk természetének, történelmének és nemzeti értékeinknek megismertetése, illetve az ismeretek elmélyítése az iskolai tananyag kiegészítéseként, életkori sajátosságok figyelembevételével, érdekes és izgalmas felfedező feladatokon keresztül játékos megközelítésben.

A verseny 4 fordulóból állt, fordulónként 15 feladatot kellett megoldani, 2020.okt.6-2021.ápr.11-ig.

7 az 1-ben verseny: a honismeret gyűjtőnév alatt 7 tantárgy és ismeretkör feladatait tartalmazza: magyar irodalom, történelem, földrajz, környezetismeret, néphagyomány, hungarikumok, feltalálók. Négy fordulóban fordulónként 15 feladat, a tanév során összesen 60 feladat.
A feladatsorok évfolyamonként, korosztálynak megfelelően kerülnek kialakításra.
A feladatok megoldásánál A-B-C-D válaszokból ki kell választani a megfelelőt.
A feladatok beküldése kizárólag interneten keresztül lehetséges, ebből adódóan a megoldáshoz bármilyen segédeszköz felhasználható, ez egyben egyfajta kutatómunka, felfedező játék is.

A nevezési díjak egy részét minden évben jótékony célra fordítjuk. Az idei tanévben az Szórványmagyarság Gyermekeiért Alapítványon keresztül juttatjuk el 100.000 Ft összegű közös támogatásunkat a rászorultak részére, melyet az I. forduló megnyitását követően adunk át.
A Szórványmagyarság Gyermekeiért Alapítvány 1999-ben alakult Magyarfülpösön (Erdély) és több mint tíz éve áll a mélyszegénységbe lesüllyedt Mezőségi szórványmagyarság szolgálatába, tanulási lehetőséget biztosítva térítésmentesen a rászoruló gyermekeknek.

A verseny szakmai, pedagógiai minőségét Kamocsai Antalné „Bonis Bona - A Nemzet Tehetségeiért" díjas tehetséggondozó pedagógus biztosította.

Alexandra: ”Nem volt könnyű feladat, sok ideig tartott egy-egy feladványt kikeresni, felkutatni.”

Feladat pl. Térképismeret! Melyik két település van a legtávolabb egymástól az alábbi párok közül?

A) Szekszárd - Szabadka

B) Pécs - Temesvár

C) Debrecen - Nagyvárad

D) Győr - Nyitra

Kinek a szülőházát tudjuk megnézni, ha Gyuláról Temesvárra utazunk a lehető legrövidebb úton?

A) Kazinczy Ferenc

B) Berzsenyi Dániel