Yamaha pianínót védő takaró

Elkészült a Yamaha pianínót védő takaró. Így tudjuk a hangszert sokáig  jó állapotban megtartani.

Köszönettel tartozunk a Tahitótfalui Általános Iskola Gyermekeiért Alapítvány anyagi támogatásáért.

Segítette ügyünket Szilágyiné Németh Adél, aki elkészítette, és a DIEGO áruház, aki a  kedvezményes szövetet biztosította.

Mákó Miklós zenei igazgatóhelyettes

Szentendre Városának Népdalversenye

Zenekari Hangverseny a Baptista Imaházban

2019. évi I. Minősítő Fuvolaverseny

Ifjú muzsikusok XIII. kamarazenei találkozója

Zeneiskolásaink látogatása a Liszt Ferenc Múzeumban-Régi Zeneakadémián

Zenei versenyen szerepeltünk

***

Adventi hangszeravató hangverseny a tahitótfalui zeneiskolában

***

Barokk művek a hegedű tanszak előadásában

Nyugdíjas Klub szereplés

Hegedű tanszaki koncert

A  Zene világnapja  az  iskolában

***

Ismét gyarapodott iskolánk !

Zeneiskolai térítési díjak a 2018-2019. tanévben

Zeneiskolai beíratás 2018-2019. tanévre

***

2. Zeneiskolai hírek: furulyatalálkozó és hangszerbemutató óvodásoknak.

Hangverseny a Nyugdíjas Klubban

Zenés áhítat

Hangverseny a Zene Világnapja alkalmából

2017/2018. tanév zeneiskolai térítési díjak

Zeneiskolai beiratkozás a 2017/2018. tanévre

A zeneiskola eredményei: 2017 április

A VII. Országos Komplex Ének-zenei Műveltségi Verseny országos döntőjén II I. helyezést ért el a Pollack Mihály Általános Iskola és AMI csapata. A  tagok: Csereklye Kata, , Szolnoki Bence, 6 osztályos tanulók és Sebes Ágnes Málna 8. osztályos tanuló.

Felkészítő tanáruk Kökényné Krafcsik Ibolya.

A verseny 3 fordulóból állt, az országos döntőbe 17 csapat jutott be.

Fővédnök: Miklósa Erika a világhírű szoprán énekesnő

Hosszú felkészülés, külön foglalkozások eredményezték a döntőbe jutást. Az idei évben a Kodály évforduló adta a verseny központi témáját. Egyaránt voltak elméleti és gyakorlati feladatok. Nemcsak a tananyagban szereplő ismeretekről kellett beszámolni, hanem sokkal szélesebb zenei műveltséget feltételező kérdések is voltak. A tiszta szép éneklést népdalok előadásán keresztül mutatták meg a versenyzőink a szigorú zsűrinek. Különösen a zenefelismerés volt nehéz, ami a reneszánsztól Kodályig terjedő időszakot ölelte fel. Ezért különösen értékes az országos harmadik helyezés.

Kökényné Krafcsik Ibolya munkáját külön dicséri, hogy harmadik éve végez csapatával dobogós helyen.

Még egy zenei verseny, amiről örömmel számolunk be, a Szentendrei Nagyszínpad Könnyűzenei tehetségkutató, ahol Sipos István Ádám Sipy különdíjban részesült. Az Eperfesztiválon idén is meghallgathatja mindenki a versenyprogramját. Felkészítő tanár Mákó Miklós.

Zeneiskola vezetése

Zeneiskolai programok - 2017. március

Március 2-án volt az iskolai ének verseny- Krafcsik Ibolya szervezésében- aminek a Sialia nevű madár a névadója, amelyik egy évben egyszer énekel. Nálunk az iskolában a  gyerekek sokszor énekelnek, de versenyszerűen, hogy ki a legjobb, csak ilyenkor.

Az idén még többen éreztek kedvet, hogy összemérjék tehetségüket, műfaji meghatározás nélkül.

A „szigorú” zsűri rengeteg díjat osztott ki, ügyelve arra hogy az éneklési kedv  ne lankadjon, és a szereplés szép élményként maradjon, a bátor vállalkozók emlékezetében.

A zenetagozat tanulói előtt, még egy fontos szereplés állt ebben a hónapban. A Baptista Gyülekezet  zenekarához csatlakoztunk,Marosi Ági közvetítésével és közösen adtuk elő a bepróbált darabokat.

Szakmailag nagyon értékes együttműködés kezdődött el, a nagy múltú zenekar és a zeneiskola között, amit ezentúl szeretnénk évente egy hangversenyen bemutatni az érdeklődöknek.

Mákó Miklós

zeneiskolai igazgatóhelyettes

Zeneiskola

Biró Anna, Zeneiskolánk 3. osztályos hegedűs növendéke 2016. december 6-án sikeresen szerepelt a budapesti Veres Péter Gimnázium hangszeres zenei versenyén.

A versenyen a Gimnázium 8 évfolyamának tanulói mérték össze hangszeres tudásukat. Korcsoportokat külön nem állítottak, így különösen szép teljesítmény, hogy Anna a legfiatalabb évfolyam képviseletében vonós kategóriában 1., összesített mezőnyben pedig 3. helyezést ért el, így szerepelhetett a záró gálán.

Meghívták őket a Gálára. A versenyen hegedűtanára, Marosi Ágnes kísérte őt zongorán.

A zeneiskola nevében további sok szép eredményt, és kitartó munkát kívánunk!

***

A Zenetagozatos tanulók Gratzl Erika szervezésében látogatást tettek Ipolytölgyesen ahol a világhírű Bogányi zongorát készítik.

A névadó maga mutatta meg a teljesen ú,j saját fejlesztésű hangszert.

Nagy élmény volt testközelből szemlélni, hallgatni egy ilyen híres művész játékát.

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic