Vissza a Zeneiskola cikkek oldalra

Művészeti iskola a Szentendrei-szigeten

Az idei tanévtől egy 300 növendéket tanító összevont szigeti  művészeti iskola várja a környék diákjait, akik délutánonként klasszikus zenét, szolfézst, zeneismeretet, népi hegedűt, néptáncot, tűzzománcot szeretnének tanulni.

A járványhelyzet után a Művészeti Iskola tevékenysége láthatóvá válik majd, de a mostani járványhelyzetben is szeretnénk megmutatni, mit tudnak diákjaink.

Tűzzománc kiállítás népszerűsítette a művészeti órákat a Zöldsziget Általános Iskolában és a Tahitótfalui Pollack Mihály Általános Iskola és AMI-ban is. Köszönjük Várbíró Kinga tanárnő munkáját!

Februárban bemutatóórát látogattunk a szeptember óta iskolánkhoz tartozó Zöldsziget Alapfokú Művészeti Iskolában.

Először Horváth Balázs népi vonós óráján Éles Boldizsár hegedűs óráját hallgattuk.

Ádámosi dallamok voltak  műsoron. Archív felvételek segítségével rekonstruálták a népi előadásmód technikáját. Boldizsár nagy figyelemmel követte tanára játékát, sikerrel valósította meg instrukcióit.

Rebe Attila rézfúvós órája volt a következő.

Kökény Zoltán harsonás szakközépiskolai felvételire  készülő darabjait hallgattuk meg.

Handel: Rinaldó -részlet

Szokolay: Kis szvitt című darabját adta elő tanára zongora kíséretével.

Zoltán komoly felkészültségről tett tanúbizonyságot. Muzikálisan szépen formált zenei megoldásokat hallhattunk tőle, korához képest érett szép hangon. Jó eséllyel vág neki a felvételi vizsgának.

Nagy öröm volt tapasztalni, hogy a monostori kollégákkal mennyit gazdagodott iskolán!

Szeretnénk tavaszi dallamokkal kedveskedni Tahitótfalu, Szigetmonostor és a Szentendrei-sziget művészet kedvelőinek.

Mivel a tervezett, megszokott virágvasárnapi, húsvéti koncertek elmaradnak, így a Danubia Tv felvételt készít növendékeink tavaszi koncertjéről, közvetítésével betekinthetnek művészeti iskolánk életébe március folyamán a Danubia tv adását nézve.

A linket az iskola honlapjára is feltesszük majd, a tavaszi koncert ott is megtekinthető lesz a húsvéti időszakban www.pollackmihalyiskola.hu.

Az adóbevalláskor köszönjük, ha az 1 százalék felajánlásnál gondolnak iskolánkra, a művészeti nevelésre.

Felajánlásaikat köszönjük!

A Tahitótfalui Általános Iskola Gyermekeiért alapítvány

Adószám: 18681952 - 1 - 13

Aki készpénzzel tudja munkánkat segíteni a Dunakanyar Takarékszövetkezet Tahitótfalui Kirendeltségén vezetett 64700021-10004225 számú bankszámlára tud átutalásokat vagy befizetéseket teljesíteni.

Mákó Miklós Alapfokú Művészeti Iskola intézményegység igazgató és Zakar Ágnes intézményvezető