Vissza a Zeneiskola cikkek oldalra

A Zene világnapja az iskolába galéria

Községünkben 22 éve működik zeneiskola, az iskola falai között. Minden évben igyekszünk méltóképp megemlékezni október 1-ről, a Zene világnapjáról. Idén, rendhagyó módon október 2-án a Népházban növendékhangversennyel ünnepeltük meg ezt a napot.

A hangverseny műsorában, a zeneiskolában tanulható összes hangszer helyet kapott, melyeket növendékeink és az iskola tanárai szólaltattak meg. A Népházban tanuló alsós diákjaink, akik a közönség voltak ezen a délutánon, hallhattak furulyát, fuvolát, trombitát, hegedűt, zongorát és gitárt is. A koncert interaktív volt, köszönhető ez Mákó Miklós zenei igazgatóhelyettesnek, aki játékos formában vezette rá a gyerekeket, milyen sok dolog is kell ahhoz, hogy létrejöjjön a hang, a zene.

Nagy örömünkre ezen a délutánon felavathattuk a Váci Tankerülettől kapott pianínót is, amely ezentúl a Népház nagytermében lesz látható és hallható, illetve a tankerület még klarinéttal, trombitával, gitárral, fuvolákkal és hegedűkkel is megajándékozta iskolánkat, melyek ezentúl növendékeink zenei fejlődését fogják segíteni.

picpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic