KerekEmese vetélkedő

A tavalyi élmények után nagy várakozással indultunk az idei KerekEmese vetélkedőn. Az iskolai három forduló most is embert (diákot) próbáló volt.

Sokat kutattunk, kerestünk nemcsak a saját ismereteink között, hanem a tudományok „bugyraiban” is. Minden forduló végén az adott tudományterülethez tartozó kreatív feladat pedig fantáziánkat dolgoztatta meg. A végső eredmény április elején derült ki, mehetünk Ópusztaszerre!!!! Nehéz volt készülni a szóbeli versenyre, hiszen nem tudtunk konkrétumokat. Abban viszont biztosak voltunk, hogy nagyon furmányos feladatok lesznek. És valóban…!!! Kellett tudnunk, miből készülhetett Mátyás király lakomája, melyik kárpát-medencei tájegységhez melyik népdal köthető, hogyan öltözik fel a lakodalomba készülő leány, mi volt Mária Terézia oktatási rendelete…sorolhatnám még.

Közben volt lehetőségünk ismét gyönyörködni a Feszty körképben. Megnézhettük az új gyógynövényházat, benne a munkáinkból készült kiállítást. Majd végül délután négy órára megszületett a döntő eredménye is, mi szerint Mária Terézia testőrlányai a hetedik, a Revolutionnaire=Forradalmárok 13. helyen végeztek a kárpát-medencei döntőben.

A két csapat: Mária Terézia testőrlányai (Bánáti Lilla, Csereklye Kata, Kovács Karola, Szilágyi Regina)

Revolutionnaire=Forradalmárok (Vaczó Julianna, Jenei Ákos, Földes Tibor, Szolnoki Bence)

Köszönet az egész éven át tartó sok munkáért a gyerekeknek és a segítségért, támogatásért a szüleiknek.

Viplak Katalin

felkészítő tanár