Német versmondó verseny 2018

III. Jenei Ákos

Johann Wolfgang von Goethe – Jetzt fühlt der Engel

Német versmondó verseny

Iskolánkban hagyományainknak megfelelően idén is megrendeztük a német versmondó versenyt, ahol diákjaink ismét nagyon szépen szerepeltek. A Tahitótfalui Pollack Mihály Általános Iskolában második idegen nyelv negyedik osztálytól választható, ezért különösen is nagy öröm számunkra, hogy azok a gyerekek, akik szeptemberben kezdenek ismerkedni a német nyelvvel, pár hónap elmúltával már Heinrich Heine, Johann Wolfgang von Goethe, Maria Kindermann és más híres költők verseit szavalják kívülről eredeti német nyelven. Ez tényleg hatalmas teljesítmény, ezért méltán lehetünk rájuk büszkék!

Sikeres szereplés persze sosincs gondos előkészítés nélkül. Miután a gyerekek kiválasztották a verseket, mindet lefordítottuk és gyakoroltuk a helyes kiejtést. Ezután következett az egyéni verstanulás. A végén csak csiszolgatni kellett a kiejtésen és megtalálni néhol a helyes hangsúlyt. Három kategóriában hirdettünk győzteseket: 4. osztály, 5. osztály és 6-7. osztály. Első helyezést ezúttal Perényi Blanka, Biró Ilona, Kemechey Álmos és Gyugos Liliána értek el. Az érdeklődők a Pollack gálán hallhattak ízelítőt a legszebb szavalatokból. Felkészítő tanárok: Szakács-Urbán Zsófia és Sziváné Bergmann Henriett.

Sziváné Bergmann Henriett

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic