Goethe, Fallersleben, Kindermann

Híres német költők verseit sokan olvassuk szívesen. Ennél még nagyobb öröm, ha eredeti német nyelven hallhatjuk a legszebbeket a gyerekek előadásában. A Pollack-gálán három tanulónk előadta már az általa választott német verset eredeti nyelven, de iskolánkban a szavalóversenyre csak május 16-án délután került sor. Versmondóversenyünk az év végi projektfeladat része volt. Mindenki választott magának egy-egy német verset. Az első feladat a lemásolás, a második a fordítás volt. Harmadikként került sor a vers megtanulására. Aki szerette volna, előadhatta versét a szavalóversenyen is. Szerencsére rengeteg gyerek jelentkezett, jó volt látni a nagy lelkesedést! Jelenleg a 7. és 8. évfolyamon mindenki a saját versének írójáról készít kiselőadást vagy plakátot, amit előad az osztály előtt. Így ismerkedünk a német költőóriásokkal, akikkel majd középiskolai tanulmányaik során hamarosan találkozhatnak a gyerekek az irodalomórákon.

4-8. osztályig 37 diákunk vett részt a versenyen. Nagy örömünkre szolgált, hogy elfogadta meghívásunkat a Móricz Zsigmond Gimnáziumból Kiss Ágnes történelem-német szakos tanárnő és elvállalta a zsűri vezetését. A gyerekek nagy izgalommal várták a versenyt és kiválóan szerepeltek. Korosztályában első helyezést ért el Schönberger Botond, Hibbey Bíborka, Baffia Bendegúz és Németh Nándor. A nyerteseknek ezúton is gratulálunk! Köszönjük Zakar Ágnes igazgatónőnek a támogatást és a nyereményeket, Vaczó Zoltán igazgatóhelyettesnek a zsűrizést és a sok segítséget, Princzné Bérczi Krisztinának a dekorációt, Horváthné Csörgő Andreának a fotózást! Nagyon örültünk, hogy ennyi gyerek eljött, reméljük, jövőre is találkozunk!

Sziváné Bergmann Henriett

Némettanár