• Intézményvezető: igazgato@pollackmihalyiskola.hu

Pollack-nap

2022. ápr. 13.

A tavaszi szünet előtt Pollack-nap volt az iskolában. Az alsó tagozatos gyerekeknek változatos programokat szerveztünk. Pukli Gabriella néptánc tanár a néptáncolás mellett a régi tavaszi szokásokról is beszélgetett velük. Volt kézműveskedés a húsvét jegyében az osztályfőnökök és napközis nevelők vezetésével. Több osztály ellátogatott a Pollack-szobába, illetve előadást hallgattak Pollack Mihály életútjáról. A nap fénypontja minden gyermek számára a sportjátékok voltak. Szűcs Kata testnevelő a közös bemelegítés után osztályonkénti játékokat szervezett. Igazán jó hangulatban telt a napunk. Köszönjük a szervezők, közreműködők munkáját, segítségét.

Szente Ildikó

alsó tagozatos munkaközösség-vezető

Pollack-nap

Április 13-án a felső tagozat osztályai a Magyar Gazdaságban töltöttek el egy izgalmas napot.

A sportcsarnoktól gyalogosan mentünk ki a Tordáknál lévő gazdaságba. Először dr. Magyar Zsombor vezetésével az őshonos álaltokkal és a pásztor életmóddal ismerkedtek a gyerekek. Utána Magyar Orsolya vezetésével több állomáson vetélkedők és sport várta a gyerekeket. Kincskeresés, íjászat, akadálypálya, gyalogos köböre játék, kvíz és állatsimogató színesítette a programot.

Szép napos időnk volt, a gyerekek nagyon élvezték a szabad levegőn töltött időt.

Hazafelé úton a Váci-évhez vezető út mellett szemetet gyűjtöttünk a Föld-napja alkalmából.

Hasznos és értékes napot töltöttünk együtt.

Fábián Csaba

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic