• Intézményvezető: igazgato@pollackmihalyiskola.hu

Múzeumlátogatás Szentendrén

Galéria1, 2

A szentendrei Kovács Margit Múzeumban vehettünk részt a 2.A osztállyal egy szuper múzeumpedagógiai foglalkozáson. Először megismerkedtünk a múzeumi látogatás szabályaival. Ezután a beszélgetés a Noé bárkája téma köré fonódott. Az egyik teremben kiállított csodálatos alkotásokat végignézve találtunk rá a Noé és Noéné feliratú kerámiára. Itt eljátszottuk, hogy megépítjük mi is a bárkát.  Majd mindenki a saját kedvenc állatának hangját utánozva lépett ki a teremből. A következő helyiségben körbeülve elképzeltük, hogy az elkészült bárkában ülve halljuk, egyre jobban elered az eső. Ehhez segítségül rengeteg, különféle csörgő-zörgő hangot kiadó eszközt adtunk körbe és szólaltattunk meg. Innen utunk a múzeumpedagógiai foglalkoztató terembe vezetett, ahol mindenki lerajzolta a kedvenc állatát, kivágta és felragasztotta egy nagy papír bárkára, amit magunkkal is hozhattunk, hogy emlékül a termünket díszítse. Végezetül megtapinthattunk többféle technikával készült szobrot, így megérezhette mindenki a felületek különbségét, miközben egy rövidfilmen a művésznőt láthattuk munka közben. Csodálatos élmény volt, köszönjük! Ajánljuk mindenkinek!

Köszönjük a Ferenczy Múzeum támogatását, hogy ezt a programot egy pályázatnak köszönhetően ingyen tudtuk megkapni a Gyerekekkel!

Bóta Ágnes, tanító 2.a osztály

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic