Bolyai matematikaverseny 2021

Az idei Bolyai matematikaverseny 2021. október 15-én került megrendezésre. A tavalyi évhez hasonlóan minden iskola a saját iskolájában írta a feladatokat, vagyis online zajlott a verseny. Hagyományainkhoz híven tanulóink nagy létszámmal jelentkeztek a versenyre, 15 csapatot indítottunk: 8 csapatot alsó, és 7 csapatot felső tagozaton. Köszönjük a felkészítő tanítók, tanárok munkáját: Szabó Tamásné, Viplak Katalin, Nagy Zoltánné, Bötkösné Molnár Éva, Csereklyéné Szente Ildikó, Orosz Iván, Kovács László Zoltánné tanároknak!
Eredmények:
3. évfolyamon 3 csapat indult.
(3.b) Ragó Márton, Horváth Levente Sándor, Varga Miklós Gergely, Schweighardt Lili Zsuzsanna
(3.b) Percze Zsombor, Kolcsár Olivér, Sziva Soma, Kiss Hunor Márton
(3.a) Cservenák Aurél, Erős Sarolta, Heves Dóra:
Legjobb eredményt a 3.b  Ragó Márton, Horváth Levente Sándor, Varga Miklós Gergely, Schweighardt Lili Zsuzsanna csapata ért el, 93 pont 23. hely
4. évfolyamon 4 osztály indult:
(4.b): Fanczal Dániel, Nagy Csaba, Zalaváry-Nagy Lelle
(4.b) Gergelyi Viktória, Marosvölgyi Melinda, Szabados-Molnár Virág
(4.a) Gáspár György, Rádi Magor, Sárközy László, Schönberger Botond
(4.b) Ivanics Benedek, Nagy Máté, Repárszky Richárd
Legjobb eredményt (4.b): Fanczal Dániel, Nagy Csaba, Zalaváry-Nagy Lelle csapata érte el 78 pont 56. hely

5. évfolyamon 3 csapat indult:
(5.a)  Baffia Gyula Levente, Géczi Annamária, Kulcsár Tamás Bendegúz, Piriczki László
(5.b) Szabó Réka Emma, Marton Szilvia, Dénes Manka, Balla Bodza
(5.b) Kovács Zalán, Csizmadi Olivér, Varga Ákos
Legjobb eredményt az 5.a Baffia Gyula Levente, Géczi Annamária, Kulcsár Tamás Bendegúz, Piriczki László Márk csapata érte el 86 pont 41. hely

6. évfolyamon 4 csapat indult:
(6.b) Héger Dominik, Szilasi Bertalan, Zabó Olivér
(6.b) Susán Anna, Kovács Mira, Bartis Ágnes, Nagy-Kozár Petra
(6.b) Kovacsics Hanga, Gergely Nikoletta, Fábián Emma, Czikora Milla
(6.b) Éles Boldizsár, Budai Balázs, Bodor Miklós, Onucsán-Sipeki Benedek
Legjobb eredményt (6.b) Héger Dominik, Szilasi Bertalan, Zabó Olivér csapata érte el: 98 pont 13. hely

7. évfolyamon egy csapat indult
(7.b) Baffia Bendegúz, Csubak Milán, Fieszl Barnabás, Szabados Molnár Levente, akik 78 pont 34. helyezettek lettek.
Gratulálunk Minden résztvevőnek, felkészítőnek!
Csodálatos a Tahitótfalui Pollack Mihály Általános Iskola és AMI diákjainak matematika iránti nagy érdeklődése, a megmérettetés igénye, a Kollégák felkészítő munkája, a Gyerekek tanulási igénye!
A 13. helyen végzett 6.b-s csapat eredménye kimagaslóan jó,  külön gratulálunk  Héger Dominik, Szilasi Bertalan, Zabó Olivér alkotta csapatnak és felkészítőjüknek, Kovács László Zoltánné (Judit néni) tanárnőnek.

Így tovább!

Iskolavezetés