175 éves a Magyar Vasút-"sínes" álmok

Májusban különleges évfordulóra készült 2 szép pályamunka.

A magyar vasút 175 éve, a francia TGV 40 éve valamint a német ICE gyorsvasút 30 éve tette meg az 1.útját.

Az évfordulók emlékére Kánai Gergő, 8.osztályos tanulónk és a Kerámia szakkörös gyerekek készültek.

Gergő a nagypapájával darabról-darabra épített, ösdzeszerelt és kifestett egy 1951-es motorkocsi kicsinyített fa mását. Lefestette és  az ablakába önmaga fotóját ragasztotta, régi és modern ruhába.

A kerámia szakkörösök egy pályaudvari órát készítettek  melyen a 175 év emblematikus vonatait karcolták agyagba. Égetés után kifestették és egy működő óraszerkezet tette teljessé az alkotást.

A pályázatokat rendben időben elküldtük.

Gergőnek és a szakkörösöknek gratulálunk, további sok sikert kívánunk!

ISKOLA+PBK