Mesés történelem

Iskolánk nyolcadikos diákjai decemberben részt vettek egy országos németversenyen, ami sok meglepetést tartogatott számukra. A szervezők érdekesnél érdekesebb feladatokat állítottak össze általános iskolás diákoknak több kategóriában. A projektverseny a gödöllői Sissi császárnő ruháinak otthont adó Grassalkovich-kastély új kiállítási anyagához kapcsolódott.

Csapatkapitányunk Vanka Nikolett, 8.a osztályos tanuló oroszlánrészt vállalt a feladatokban. Szülei segítségével tudták a lányok elkészíteni a közös projektfeladatot, ami nem volt egyszerű: Sissi kedvenc ételét, császármorzsát kellett együtt sütni és képekkel, valamint német recepttel kiegészíteni az anyagot. A csapat tagjai Kovács Fanni, Madarász Réka és Tiszai Janka 8.a osztályos tanulók voltak.

Egy pár érdekes feladat a versenyből: milyen sportágakat szeretett és űzött Erzsébet, a gödöllői Grassalkovich-kastély bemutatása, Sissi családtagjai, valamint a császárné tulajdonságai. Gyönyörűen sikerült a korhű ruhákból készített, német-magyar feliratokkal ellátott tabló, amely a császár fiatal feleségének ruhatárát mutatja be.

A közös munka nagy örömet jelentett a lányoknak. Ezt saját szavaikkal így fogalmazták meg:

„Nekem a császármorzsa készítés volt a kedvencem, mert jól összekovácsolta a csapatot.” - Tiszai Janka

„A sportágak kiírása volt a legérdekesebb, mert Sissi is szeretett lovagolni és nekem is az a kedvenc sportom.” - Vanka Nikoletta

„Számomra nagyon izgalmas volt a családtagok kikeresése, mivel rengeteg érdekes névvel találkoztam. Ma már nem is adnak ilyen hosszú neveket a gyerekeknek.” – Madarász Réka

„Nekem a plakátkészítés tetszett a legjobban, mivel a képek alapján rengeteg új dolgot tudtunk meg Sissi életéről.” – Kovács Fanni

A sok munka után izgatottan várjuk az eredményt!

Sziváné Bergmann Henriett

némettanár