Őszi tanulmányi kirándulások

Szeptember 24-én a tahitótfalui iskola valamennyi osztálya tanulmányi kirándulást szervezett. A felsős osztályok közül voltak, akik a Szentendrei- szigeten barangoltak vagy Kisorosziba kerékpároztak. Voltak, akik Vácnak vették az irány, ahol kisvonatoztak, vagy éppen Visegrádról Zebegénybe hajóztak, és ott töltöttek hasznos időt a Hajózástörténeti múzeumban. Több osztály túrázott, voltak, akik megmászták a Vöröskőt.

Egy biztos, mindenkinek tartalmas csapatépítő nap volt.

Köszönjük az osztályfőnököknek, kísérő tanároknak a szervezést, a kedves szülőknek a sok segítséget!

Intézményvezetés

Álljon itt a 8. évfolyam és a 7.a osztály kirándulásáról élménybeszámoló!

Végre egy igazi osztálykirándulás!

A hosszú karantén során a gyerekek a személyes találkozásokat és a kirándulásokat hiányolták leginkább. Ezért volt igazi örömünnep minden osztály számára szeptember 24., az osztálykirándulások napja.
A két nyolcadik osztály egy régi klasszikus kirándulási helyre vette az irányt korán reggel. Irány Kisoroszi kemping kerékpárral!
Dinamikus tempó és jókedvű beszélgetés útközben, majd indulhat a számháború. Hangos kiáltás és sok-sok nevetés verte fel az ódon fák csendjét. A bográcsban készült paprikáskrumpli, a szülők által sütött házi sütemény és a nyereményként kapott édesség megkoronázta ezt a szép napot! Az őszi nap gyönyörűen sütött, kellemes meleg volt a levegő és barátságos a légkör. Igazi  békebeli időket élhettünk át valamennyien!
A hazaérkezés után érzett jóleső fáradtság kifejezetten kedvére volt felnőttnek, gyereknek egyaránt.
Köszönjük a szülőknek a támogatást!
Mindenkinek karanténmentes tanévet kívánunk :)
Lehoczky Dolli, Lintner Andrea osztályfőnökök és Turóczi Csaba kísérőtanár

OSZTÁLYKIRÁNDULÁS A DUNAKANYARBAN

Szeptember 24-én a 7. a osztállyal a Dunakanyarban kirándultunk. Friedrichné Pristyák Ilona tanárnőt kértük meg, hogy kísérőként csatlakozzon hozzánk.

A MAHART dunakanyari hop-on, hop-off járatát vettük igénybe a Visegrád-Nagymaros-Zebegény-Dömös útvonalon nagyon kedvező áron.

Zebegény volt az úti cél, ahol közel 4 órát töltöttünk el.

A Hajózási Múzeumban nagyon jó tárlatvezetést kaptunk Farkas Vincze hajóskapitány lányától. Totemoszlopokat, hajózási műszereket, navigációs eszközöket ismerhettünk meg. A kiállítás ékessége az 56 ágyús brandenburgi fregatt hajó, amit az édesapa készített 14 760 órában. Minden alkatrészét saját kezűleg faragta.

Programunkban szerepelt még a Kós Károly által tervezett Havas Boldogasszony-templom megtekintése, a Kós Károly Kilátó, az Országzászló és a Trianon-emlékmű.

Az utolsó órában szabadprogramot kaptak a gyerekek. A hetedikesek beszámolóiból osztok meg néhányat.

„A hajózás tetszett nekem, fentről szép volt a kilátás.”

„A Hajózási Múzeumban volt egy varázsbot, amit, ha megérintünk, teljesíti kívánságunkat. Másnak rosszat nem szabad kívánni, mert az visszaüt.”

„Személyes kedvencem a kilátó volt, ahonnan be lehetett látni a Dunakanyart.”

„Beültünk egy étterembe, finomat ettünk.”

„Fagyiztunk, jókat nevettünk.”

„ Megismerkedtünk zebegényi gyerekekkel, beszélgettünk, nagyon kedvesek voltak.”

Papp Judit, osztályfőnök

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic