Idén kicsit új köntösbe szerettük volna öltöztetni alsó tagozaton a Pollack-napot. Hogy bemutassuk, miként töltöttük el ezt a délelőttöt, néhány gyermek írásából szemezgettünk.

"Reggel az iskolában gyülekeztünk. Miután a többi osztály is megérkezett, Zakar Ágnes igazgatónő mondott köszöntőt. Krafcsik Ibolya nénivel elénekeltük közösen a János bíró kincsem kezdetű dalt, ami nagyon szépen hangzott, mert az elsősöktől egészen a nyolcadik osztályosokig együtt dalolt az iskola. Kihirdették a IV. Sialia énekverseny és a Természetfotó pályázat eredményeit. Örültünk, mert a mi osztályunkból is sokan átvehettek díjakat.

Az alsósok átmentek a Népházba, ahol Pollack Mihályról és Kodály Zoltánról vetítettek nekünk. Rejtvényfeladatot is kaptunk, amit a kicsikkel együtt csapatokban oldottunk meg.

Tízóraizást követően a Csürrentő Együttes jött hozzánk. Vetítettek a csángókról és bemutatták a zenekar hangszereit. Végül táncházat tartottak, ahol mindenki együtt táncolt énekelve, zenekísérettel.

Majd kilátogattunk a katolikus temetőbe, ahol Pollack Mihály síremlékét néztük meg.

Nagyon tetszett ez a nap."

Berencz Lili, Bötkös Patrik, Magonyi Boglárka, Gergely Janka, Csereklyéné Szente Ildikó

4. b osztály

A napot közvetítette a Danubia TV:

picpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic