Vendégünk volt Nyulász Péter író

Február 18-án, a Magyar Széppróza Napján író-olvasó találkozón vettek részt alsó tagozatos tanulóink, amelyen Nyulász Péter íróval és könyveivel ismerkedtek meg.

Az író felidézte, hogyan születtek első kötetei, amikor lényegében csak játszott a szavakkal, és végül létrejött a Zsubatta! című beszédfejlesztő mondókáskönyve. Aztán, mivel nem szerette a találós kérdéseket, megírta a sajátját, a Miazami című kitalálós versikékkel tömött kötetét. Ennek folytatása is napvilágot látott a Miazmég , majd a Kiazaki.

Ezután egy balatoni nyaralás emlékeit idézte, ahol megismerte a tavi tündér legendáját, amit újra-, illetve inkább továbbírt Helka-trilógia címmel.

A vidám hangulatú előadás leginkább a BerGer Szimat Szolgálat detektívtörténetről szólt, a nyomozóirodáról, amelyben kilenc magyar kutyafaj a szereplő. A sorozat a 6-10 éves korosztálynak íródott. Benne a kalandok valóságos helyszíneken játszódnak, a cselekményt, valamint a szereplőket diavetítéssel ismerték meg a gyerekek

A találkozó végén a 3.b osztályosoknak dedikálta az író az elhozott könyveket, sőt fényképezkedni is volt lehetőség egy ,,fej-bedugós” roll-upban.

Kubanekné Bencze Hajnal

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic