Ismét kamarazenétől volt hangos Tahitótfalu

Galéria 1, 2

Február 22-én immár 14. alkalommal került a Pollack Mihály Általános Iskola és AMI szervezésében megrendezésre az Ifjú Muzsikusok Kamarazenei Találkozója a Népházban. Idén is 6 zeneiskola: a budakalászi, a pomázi, a szentendrei, a dunabogdányi, a visegrádi és a tahitótfalui növendékeit hallhatta a közönség. Rendezvényünket megtisztelte jelenlétével Dr. Sajtos Sándor polgármester úr és Verebélyi Ákos, a Váci Tankerületi Központ vezetője is.

Az esemény Mákó Miklós zenei igazgatóhelyettes köszöntőjével kezdődött. A közönség az idei találkozón 27 produkciót hallhatott, melyet 3 fős szakmai zsűri értékelt. A zsűri tagjai Lakos Ágnes zongoratanárnő, Rónaszéki Tamás a Zeneakadémia tanára és Bokor György a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége elnökhelyettese voltak.

Idén a zsűri 11 csoportot és 2 tanári különdíjat osztott ki:

• ütő együttes, tagjai: Malomsoky Dániel Keita, Lengyel Gergely, Csíkszentmihályi Csaba, Nagy Benjámin
  • szentendrei duó, tagjai: Dalos Margit, Király Ágnes
  • pomázi vonós kvartett, tagjai: Sipos Ilka, Molnár Petra, Fetter Zsófia, Pásztos Csilla
  • szentendrei furulyaegyüttes: Nagy Dóra Hanna, Molnár-Karsa Bernadett, Bohnert Flóra, Németh Dóra, Ujszászi Eszter, Baján Rita Ágota, Bükkös Márk, Kaszap Sámuel
  • budakalászi zongora négykezes, tagjai: Máli Dorka Sára, Szabó Zsófia Hanna
  • pomázi gitárkvartett, tagjai: Cheek Julianna, Gujka Vivien, Herpai Kata, Vincze Máté
  • visegrádi kamaracsoport, tagjai: Gencsi Hanna, Pataki Hanna, Félegyházi Hajnalka, Csepregi Dóra, Zeller Róza, Petőcz Emese, Szabó Regő, Sziva Hanna, Izsáki Vendel, Gencsi Debóra, Bosnyák Vanda, Izsák Eszter
  • budakalászi zongora négykezes, tagjai: Hegyi Bálint, Mihályi Barnabás
  • trió Szentendre-Pomáz, tagjai: Daru Veronika, Klemm Emma, Rudolf Csenge Mária
  • szentendrei duó, tagjai: Baján Rita Ágota, Berki Orsolya
  • tahitótfalui zongora duók, tagjai: Kékesi Márton, Horváth Zétény és Dénes Manka, Kolozsi Adél

• H. Kürtösi Mónika -Budakalász
  • Domoszlai Orsolya -Szentendre

Köszönjük a színvonalas produkciókat, a felkészítő tanárok munkáját.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Tahitótfalu Önkormányzatának, akik a Népházat a rendelkezésünkre bocsátották, a Váci Tankerületnek, az iskola alapítványának, illetve a Laki Cukrászdának a támogatásért.

Külön köszönettel tartozunk még az iskola vezetőségének, a kollégáknak, a szülőknek, diákoknak, akik hozzásegítettek minket a rendezvény gördülékeny lebonyolításához.

Az iskola zenei munkaközössége

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic