"1956 gyerekszemmel" - rendhagyó történelem óra

"Isten óvja Magyarországot!" szólt Bibó István államminiszter 1956. november 4-i magyarokhoz szóló kiáltványának utolsó mondata. Egyedüli miniszterként maradt a Parlamentben, miután bejöttek az oroszok leverni a forradalmat.
Rendhagyó történelem órát tartottunk ma a tahitótfalui iskola 8. osztályosainak "1956 gyerekszemmel" cimmel készült film Tegzesné Bibó Borbála gyerekkori '56-os emlékeiről, akinek éveken kersztül volt édesapja, Bibó István a forradalom leverése után börtönben.
A filmet a család a leányfalui faluház támogatásával készítette 2016-ban. Bori néni a tizenhárom unokája unszolására mesél múltjukról, az 1956-os forradalomról. Ragó Marci, Bibó István dédunokája iskolánk tanulója, akinek testvére, Ragó Sára is eljött Bori "nénivel", hogy a gyerekeknek az 1956-os időkről és a film készítéséről meséljenek. Nagyszerű élmény, érdemes megnézni a dokumentumfilmet! Danubia tv felvette a töriórát. Köszönöm Viplak Kati kolléganő szervezését, Bibó-Tegzes-Ragó család támogatását!

picpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic