1956-os ünnepély az iskolában " A haza nem fogalom, hanem eleven valóság"

galéria1, 2, 3, 4, youtube videó

Az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett iskolai és községi műsorban a 7. osztályosok először a 2. világháború vége utáni megosztottságot idézték fel Kelet- és Nyugat-Európa között, majd a hírhedt 5o-es évek hangulata villant fel mozgalmi dalokkal, indulókkal, meneteléssel és élő marionettfigurák segítségével. Tamási Áron: Magyar fohász c. írásából a ma is aktuális nemzeti forma és nemzeti függetlenség óhaja hangzott el. Emlékdal az 56-os hősök tiszteletére: a gyerekek bátran énekelték meg a Kossuth téri eseményeket, majd a hős pesti srácokról szóló vers, illetve visszaemlékezések hangzottak fel. Az Utolsó segélykérő üzenet a nyugati világhoz eredeti felvételét követően a forradalmat követő eseményekről szóltuk:  Nagy Imre és Kádár János, valamint Tildy Zoltán szerepéről, sorsáról. A műsort a Szózat zárta, ami a szokásosnál is inkább 'szólt'. Bízunk benne, hogy gyerekeink számára a haza ugyanaz lesz majd, mint a forradalom hőseinek: nem fogalom, hanem eleven valóság.

A műsort előadta a 7.a és a 7.b osztály. Írta és betanította: Lehoczky Dolli, Lintner Andrea, koreográfia: Gyarmathy Réka, hegedűn közreműködött Kiss Bence 6. osztályos tanuló, felkészítő tanára Éliás-Szalay Ágnes, zongorán kísért Gratzl Erika. A dekorációt Bádonyi Kinga, Princzné Bérczi Krisztina és Wegroszta Gyula készítették, a filmszalagon gyerekmunkák láthatók, a színpad fölött a forradalom főbb helyszínei, melyeket az iskola rajztanárai készítettek. Technika: Szecsei László. A dekoráció elhelyezésében Gál Sándor segített.

picpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic