Medvematek szabadtéri matematika verseny

A Matematika Összeköt

2019. május 18-án szombaton egy nem hétköznapi matematika verseny résztvevői lehettünk.

Európa legnagyobb szabadtéri matematika versenyén a Gellért-hegyen jókedvű hangulatban gyülekeztek a kis matematikusok. A 4000 résztvevő 3 fős csapatokban állomásról állomásra túrázva járta végig a több kilométeres útvonalat, oldotta meg a játékos, de nehéz feladatokat. Megtapasztalhattuk, hogy a matematika valóban összeköt, kapcsolatot épít. Lehet élmény a matematika. Különböző iskolák (kéttannyelvű, 8 osztályos gimnáziumok, matek tagozatos és nem tagozatos általános iskolák) tanulói mérhették össze tudásukat, és versenyezhettek együtt, ismerkedhettek egymással. A tehetséggondozás mellett a matematika iránti érdeklődés felkeltése kapott fontos szerepet.

Iskolánk 6. osztályából 3 tanuló a legkisebb korosztályban, a medvebocsok kategóriában készült fel és vett részt a kalandos mateknapon.

Ez az egész napos szombati program fantasztikus élményt nyújtott a gyerekek számára, közelebb kerültek egymáshoz és a matematikához.

A következő tanévben szeretnék több csapatot nevezni, több gyermeket matekélményhez juttatni ezáltal.

Katonáné Pristyák Ilona

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic