Országos Kálti Márk történelemverseny

Háromfordulós történelemversenyen indult iskolánk néhány 5. osztályos diákkal. Már az első forduló feladatai is nehezek voltak, majd jött a második forduló! A második forduló kérdéseire legjobban válaszolók jutottak be az országos döntőbe, melyet május 26-án a Budapesti Műszaki Egyetemen rendeztek meg. A döntőn 105 iskola 224 tanulója versenyzett, ennek harmada volt 5. osztályos. A verseny témája, anyaga az őskortól a feudális középkori államokig, illetve a magyar történelemből az államalapításig terjedő időszak volt. Nagyon sok előkészítő és gyakorló órát tartottunk a versenyzőknek Vaczó Zoltán kollégámmal, a gyerekek is sokat tanultak, mind ezen befektetett energiának meg is lett az eredménye!

Illés Cinka és Horváth Eszter 63 %-os teljesítménnyel 12. helyezettek lettek, Szabó Zénó 73%-os eredménnyel 8. helyezett lett.

Gratulálunk Nekik!

Vaczó Zoltán és Zakar Ágnes felkészítőtanárok