Dunakanyari Népművészeti Verseny

Idén első alkalommal jelentkeztünk a Dunakanyar Népművészeti Verseny népdal kategóriájára. A gyermekek örömmel készültek a megmérettetésre, melynek végén gyönyörű helyezéseket hoztak el.

3 kategóriában indultunk, az 1-2. osztályos csoportos kategóriában a Pipacs csoport (tagjai: Ormándlaki Zselyke Níla, Persőtzi Zselyke, Persőtzi Luca, Bagi Kincső, Dénes Manka és Öreglaki Panni) moldvai népdalokat énekelt,ezüst minősítéssel tért haza,

Fieszl Antal Sebestyén 7. osztályos tanulónk hazafias dalokkal arany minősítést szerzett,

a 3.osztályos énekes csoport, a Margaréta csapat (Ágoston Barbara, Mocskonyi Janka, Susán Anna, Ormándlaki Aisa Flóra, Szente Márk és Tampu Marius) pedig a sárközi karikázó dalaival kiemelt arany minősítést kapott.

Felkészítő tanáruk Kökényné Krafcsik Ibolya.

Gratulálunk a kiemelkedő eredményekért!

Április 29-én izgatottan készülődtünk Gödre a Búzaszem iskolába, hiszen ott rendezték a XXV. Dunakanyar Népművészeti Versenyt.

Már az átkelés a kishajóval nagy élményt jelentett sokunknak, majd a szép környezetben megbúvó, beleolvadó, családias hangulatú iskola nagy hatással volt Ránk.

Január közepe óta szorgos munkával teltek a szakköri szerdák. Minden gyerek egyéni megbeszélés és közös tervezés után kezdte elkészíteni azt a tárgyat, mellyel a versenyre jelentkezett.

A kitartó munka meg is hozta eredményét.

Az idei évben Fülöp Lilla 1.b-s tanulónk festett irattaró dobozkájával Kiemelt Arany elismerést kapott!

Az Arany okleveles gyerekeink:Molnár Krisztina 1.b-s tanuló tatai kerámia tányér és cukortartó szettel, Csizmadi Olivér 2. b-s tanulónk festett kazettás mennyezet részlettel, Zakar Anna 4-es tanulónk mézeskalács mesei-illusztrációval és Tarpai Alexa 5.a-s tanulónk csodás 15 soros gyöngy kalárissal érte el ezt a magas minősítést.

Herczeg Lukács 2, b-s, Vas Lilienn 5.a-s tanulók gyimesi írott tojásokkal, Zalaváry-Nagy Lelle kerámia mese-illusztrációjával ezüst minősítést értek el.

A 6.b osztályból Fehér Napsugár tordai kerámia tányér és méztartó szettel bronz oklevelet kapott.

Gratulálunk a kiemelkedő munkájukhoz és az elért szép eredményekhez!

Köszönjük a lelkes szülői segítséget!

A gyerekeket felkészítette és a szakkört vezeti Princzné Bérczi Kriszta.

Gratulálunk a kiemelkedő eredményekért!

Iskolavezetés

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic