Szakmák éjszakája

Immár negyedik alkalommal került megrendezésre a szakmák népszerűsítését szolgáló, Szakmák éjszakája elnevezésű országos rendezvény. 2019. április 12-én a Petzelt iskola diákjai várták szakmai bemutatókkal az érdeklődőket délelőtt az iskolában. Az iskolánkból a 6. és a 8. évfolyam képviseltette magát. Nagy érdeklődéssel figyelték diákjaink a flambírozást, ezután az elkészült ételeket megkóstolhatták. Saját, alkoholmentes koktélt készítettek, süteményeket díszítettek, amelyeket elfogyaszthattak, vagy haza vihettek. A fűszerteszt állomáson próbára tették érzékeiket, vajon fel tudják ismerni a legnépszerűbb fűszereket illatuk, színük alapján? Az angol-német foglalkozáson QR kódot készítettek a gyerekek, leírás alapján állatok nevét találták ki, bekötött szemmel kóstoltak ételeket és ki kellett találniuk, mit kóstoltak. Megnézték, hogyan kell szétszedni és összerakni egy számítógépet, és a technolab összerakó játékot is kipróbálták. A különféle elemekből autót, körhintát, habverőt és más formákat is összeraktak, majd napelemes energiával meghajtották. Mindenki talált érdekes elfoglaltságot, a tanulok nagyon élvezték a színes foglalkozásokat.

Lehoczky Dolli

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic