• Intézményvezető: igazgato@pollackmihalyiskola.hu

Adni öröm! a Pollack Mihály Általános Iskolában

Karácsonyi csomaggyűjtés a moldvai csángó gyermekeknek

Az elmúlt két év lelkesedése után iskolánk idén is csatlakozott a Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarok Egyesület karácsonyi csomaggyűjtéséhez. Diákjaink nagy örömmel vettek részt az akcióban. Volt, aki tanszereket hozott, mások ruhákat, játékokat, tisztálkodószereket vagy édességeket hoztak, így sokféle kedves és hasznos dolog gyűlt össze a csángó gyermekeknek. Iskolánk alapvető nevelési feladatának tekinti, hogy szociálisan is érzékennyé tegyünk diákjainkat. Úgy érezzük, hogy a gyűjtésben való részvétellel gyermekeink idén is megtapasztalhatták az „adni öröm” élményét.

Az összegyűlt csomagokat november 26-án adtuk át iskolánk vezetősége és diákjai jelenlétében az egyesület elnökének, Jolanda Willemsének. Dr. Sajtos Sándor Tahitótfalu Polgármestere és a Polgármesteri hivatal is csatlakozott a gyűjtéshez.

Köszönjük a gyerekeknek, a szülőknek, kollégáinknak hogy nagyon aktívan részt vettek ebben az akcióban, bízunk abban, hogy örömet tudunk ezzel szerezni „legkeletibb testvérkéinknek”!

Szakács-Urbán Zsófi és Zakar Ági, szervezők

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic