Bólyai matekversenyen a tahitótfalui iskola tanulói

2018. október 12-én iskolánkból 48 tanuló mérette meg matematika tudását a térségi Bólyai matematikaversenyen.

Három 5. osztályos , egy  6. osztályos, kettő 7. osztályos, egy  8. osztályos, négy 3.b osztályos és egy 4. osztályos csapatot neveztünk be a Bólyai matekversenyre.

A nevezést  a szülők  lelkesen támogatták, autóval szállították a versenyre a  gyermekek egy részét, többen autóbusszal igyekeztek a verseny helyszínére a szentendrei  Református Gimnáziumba.

A versenyzők a kiadott feladatsorok alapján készültek fel, tanáraik sokat foglalkoztak a felkészítéssel, voltak, akik 0. órákat szántak a matematika versenyre felkészülésre.

A 7. és 8. csapatok és a 4. osztály csapata a 30. hely körül végeztek, ami szép eredmény.

A legeredményesebb csapatunk az idei tanévben a 3.b osztály4-en a négyzeten” csapata, akik bekerültek az első tíz legjobb csapatba, a csapat tagjai: Horváth Zétény, Kékesi Márton, Magonyi Boldizsár és Szilasi Bertalan. Gratulálunk a szép eredményért a gyerekeknek és felkészítőjüknek Magyarné Rátóti Katinak!

A versenyre való felkészülés során sokat fejlődött a gyermekek társas kompetenciája, kommunikációs készsége, problémamegoldó,  és logikai képessége.

A versenyzők jutalma egy matematika 5 osztályzat volt, és az iskolai közösség előtt mondott nekik és felkészítőiknek köszönetet az iskolavezetés, és kaptak egy-egy csokit.

Résztvevő versenyzők:

3.b: Horváth Zétény, Kékesi Márton, Magonyi Boglárka, Szilasi Bertalan;Budai Balázs, Héger Dominik, Vaczó Benedek, Zabó Olivér; Fábián Emma, Bodor Miklós, Kátai Eszter, Kovacsics Hanga; Ambrus Lelle, Czikora Milla, Kovács Mira, Nagy-Kozár Petra.

4.o: Baffia Bendegúz, G.Szalai Csilla, Sáfár Eszter, Zakara Ákos.

5.a Németh Nándor, Szalai Ádám, Tannert Zsolt.

5.b: Illés Cinka, Nagy Vivien, Mandics Patrik, Mátyók Zoltán Dániel; Frey Zsófi, Frey Ábel, Pilz Flóra, Szabó Zénó

6.o: Kemechey Álmos 6.a, Madarász Réka 6.a, Bozóki Eliot 6.b , Demjén Viktor 6.b

7.a:  Baffia Boglárka, Gyugos Lili, Tar Benjámin, Ziller Richárd

7.b.: Mészáros Jázon, Németh Lili,  Repárszky Lili, Szalai Tamás

8.o: Nébl Bálint 8.a, Szolnoki Bence 8.a, Jenei Ákos 8.b, Kovács Karola 8.b,

Köszönjük a gyerekek szép szereplését, a szülők támogatását és a felkészítő tanárok: Katonáné Pristyák Ilona néni, Kovács Lászlóné Judit néni, Magyarné Rátóti Kati néni és Szabó Tamásné Gyöngyi néni felkészítő munkáját!

Zakar Ágnes, iskolaigazgató

picpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpicpic pic pic pic